Zapraszamy do polubienia oficjalnego fanpage'u Anety Zając na Facebooku! Aby przenieść się na stronę aktorki, kliknij w obrazek powyżej lub w "Lubię to!" znajdujące się poniżej.

Oficjalna strona serialu "Pierwsza miłość", emitowanego przez telewizję Polsat od 2004 roku.Oficjalna strona Salt Management - agencji zarządzającej wizerunkiem Anety.

Aneta Zając – ur. 19 kwietnia 1982 roku w Warszawie – polska aktorka telewizyjna, filmowa i teatralna.


Ukończyła szkołę muzyczną I stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie fortepianu. Jako dziecko była członkinią zespołu „Fasolki”.


Przygodę z aktorstwem rozpoczęła dzięki swojej babci, Henryce. Początkowo uczęszczała na kółko teatralne przy warszawskim Teatrze Ochota. W liceum zapisała się na zajęcia przy Teatrze Buffo, gdzie brała udział w lekcjach akrobatyki i tańca nowoczesnego. Za drugim podejściem dostała się na studia aktorskie w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera (PWSFTviT) w Łodzi. Na trzecim roku studiów wystąpiła w szekspirowskim przedstawieniu „Jak wam się podoba?”. Łódzką filmówkę ukończyła w 2006 roku, zdobywając tym samym tytuł magistra sztuki.


Jej serialowym debiutem była rola w „Na dobre i na złe” emitowanym na antenie TVP 2 od 1999 roku. Gościnnie występowała jeszcze w kilku innych serialach.

Sławę przyniosła jej rola Marysi Radosz w „Pierwszej miłości”. Początkowo jej serialowego partnera (Pawła Krzyżanowskiego) grał Mateusz Janicki, jednak od odcinka 61 rola ta przypadła Mikołajowi Krawczykowi. Aneta i Mikołaj znali się już z łódzkiej szkoły filmowej i szczególnie za sobą nie przepadali. Jednak wspólna praca na planie filmowym zbliżyła ich do siebie. Przez 7 lat aktorzy byli parą, a z ich związku narodzili się bliźniacy – Robert i Michał. Na początku 2012 roku doszło do rozstania, wkrótce potem portale plotkarskie doniosły o nowej partnerce Mikołaja Krawczyka – Agnieszce Włodarczyk. Aneta nigdy publicznie nie komentowała tej sprawy.


W 2014 roku została jedną z uczestniczek pierwszej edycji programu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” na antenie Polsatu. Jej partnerem tanecznym był Stefano Terrazzino, z którym ostatecznie wygrała Kryształową Kulę.